Plugins - Event Tickets - Stable (latest release) - en to sr_RS translation catalogue (331 entries)

en: Purchaser
sr_RS: Korisnik

en: Ticket Type
sr_RS: Tip ulaznica

en: Your tickets
sr_RS: Vaše ulaznice

en: Attendee List
sr_RS: Lista učesnika

en: Cancel
sr_RS: Zaustavi

en: End sale:
sr_RS: Prekini prodaju:

en: Start sale:
sr_RS: Započni prodaju:

en: Ticket Description:
sr_RS: Opis ulaznice:

en: Ticket Name:
sr_RS: Naziv ulaznice:

en: Sell using:
sr_RS: Prodaj koristeći:

en: Edit ticket
sr_RS: Uredi ulaznicu

en: Add new ticket
sr_RS: Dodaj novu ulaznicu

en: Remove
sr_RS: rimuove

en: Select an Image
sr_RS: Odaberite sliku

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
sr_RS: Maksimalna veličina slike u e-mailu biće 580px širine i bilo koje visine, i onda smanjena za mobilne telefone. Ako želite  "retina" podršku koristite sliku širine 1160px.

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
sr_RS: Ovaj događaj je kreiran koristeći Community Events. Da li ste sigurni da želite prodati ulaznice za njega?

en: Edit in %s
sr_RS: Uredi u %s

en: View
sr_RS: Pregledaj

en: Edit
sr_RS: Izmenite

en: Price:
sr_RS: Cijena:

en: Send Email
sr_RS: Pošalji mail

en: Email Address:
sr_RS: Mail adresa

en: or
sr_RS: ili

en: Select...
sr_RS: Odaberite...

en: Select a User:
sr_RS: Odaberite korisnika

en: Send the attendee list by email
sr_RS: Pošalji listu učesnika e-mejlom

en: Attendee List for: %s
sr_RS: Lista učesnika za: %s

en: Invalid User ID
sr_RS: Неисправна ID корисника

en: Invalid Email
sr_RS: Nevažeći email

en: attendees
sr_RS: Učesnici

en: Yes
sr_RS: Da

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
sr_RS: Možete koristiti Postavke Ekrana da odaberete koje stupce želite vidjeti. Izbor radi u tablici ispod, u e-mailu, za štampanje i za CSV export.

en: Columns
sr_RS: Kolone

en: Sending...
sr_RS: Šaljem...

en: You need to select a user or type a valid email address
sr_RS: Morate odabrati korisnika ili ukucati validnu e-mail adresu

en: Attendees
sr_RS: Učesnici

en: See who purchased tickets to this event
sr_RS: Vidi ko je kupio ulaznice za ovaj događaj

en: Post draft updated.
sr_RS: Нацрт чланка је ажуриран.

en: Post submitted.
sr_RS: Чланак је предат.

en: Set as ticket header
sr_RS: Postavi kao sliku za zaglavlje ulaznice

en: Ticket header image
sr_RS: Slika na zaglavlju Ulaznice

en: Delete
sr_RS: Izbrisi

en: Export
sr_RS: Eksport

en: Email
sr_RS: Електронска пошта

en: Undo Check in
sr_RS: Od-čekiranje

en: Check in
sr_RS: Čekiranje

en: Security Code
sr_RS: Сигурносни код

en: Ticket #
sr_RS: Ulaznica #

en: Tickets
sr_RS: Ulaznice

en: Hide the following settings tabs on every site:
sr_RS: Sakrij sledeći tab sa postavkama na svakom sajtu:

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
sr_RS: Ovdje mogu biti izmijenjene sve globalne mrežne postavke za The Events Calendar.

en: Network Settings
sr_RS: Mrežne postavke

en: More...
sr_RS: Još...

en: News and Tutorials
sr_RS: Vijesti i tutorijali

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
sr_RS: Omogućite ovu opciju da logujete informacije iz moda za otklanjanje grešaka. Po podrazumijevanom, ovo će logovati na vaš serverski PHP error log. Ako bi ste željeli vidjeti log poruke u vašem pretraživaču, preporučujemo instalirati%s i potražite "Tribe " tab u output-u moda za otklanjanje grešaka.

en: Debug mode
sr_RS: Mod rada za otklanjanje grešaka

en: Show The Events Calendar link
sr_RS: Prikaži The Events Calendar link

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
sr_RS: Da li mislite  "Hej, ovaj plagin je odličan! Treba da se zahvalim Modern Tribe-u za njihov rad." Najveće hvala koje možemo da tražimo je priznanje. Dodajte mali tekstualni link na dnu vašeg kalendara ka The Events Calendar projektu.

en: See an example of the link
sr_RS: Pogledaj primjer linka

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
sr_RS: Da li mislite  "Hej, ovaj plagin je odličan! Treba da se zahvalim Modern Tribe-u za njihov rad." Najveće hvala koje možemo da tražimo je priznanje. Dodajte mali tekstualni link na dnu vašeg kalendara ka The Events Calendar projektu.

en: We hope our plugin is helping you out.
sr_RS: Nadamo se da vam je naš plagin pomogao

en: Check out the available add-ons
sr_RS: Pogledaj dostupne dodatke

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
sr_RS: Potrebna vam je dodatna funkcionalnost uključujući ponavljajuće događaje, prilagođen meta, zajednički događaji, prodaja ulaznica i još dosta toga?

en: Wyoming
sr_RS: Vajoming

en: Wisconsin
sr_RS: Viskonsin

en: West Virginia
sr_RS: Zapadna Virdžinija

en: Washington
sr_RS: Vašington

en: Virginia
sr_RS: Virdžinija

en: Utah
sr_RS: Juta

en: Texas
sr_RS: Teksas

en: Tennessee
sr_RS: Tenesi

en: South Dakota
sr_RS: Južna Dakota

en: South Carolina
sr_RS: Južna Karolina

en: Rhode Island
sr_RS: Rode Island

en: Pennsylvania
sr_RS: Pensilvanija

en: Ohio
sr_RS: Ohajo

en: North Dakota
sr_RS: Severna Dakota

en: North Carolina
sr_RS: Severna Karolina

en: New York
sr_RS: Nju Jork

en: New Mexico
sr_RS: Nju Meksiko

en: New Jersey
sr_RS: Nju Džerzi

en: New Hampshire
sr_RS: Nju Hempšir

en: Missouri
sr_RS: Misuri

en: Mississippi
sr_RS: Misisipi

en: Minnesota
sr_RS: Minesota

en: Michigan
sr_RS: Mičigen

en: Massachusetts
sr_RS: Masačusets

en: Maryland
sr_RS: Mariland

en: Maine
sr_RS: Mejn

en: Louisiana
sr_RS: Luizijana

en: Kentucky
sr_RS: Kentaki

en: Iowa
sr_RS: Ajova

en: Indiana
sr_RS: Indijana

en: Illinois
sr_RS: Ilinois

en: Idaho
sr_RS: Ajdaho

en: Hawaii
sr_RS: Havaiji

en: District of Columbia
sr_RS: Okrug Kolumbije

en: Delaware
sr_RS: Delaver

en: Connecticut
sr_RS: Konetikat

en: Colorado
sr_RS: Kolorado

en: California
sr_RS: Kalifornija

en: Arkansas
sr_RS: Arkanzas

en: Alaska
sr_RS: Aljaska

en: Zimbabwe
sr_RS: Zimbabve

en: Yemen
sr_RS: Jemen

en: Western Sahara
sr_RS: Zapadna Sahara

en: Virgin Islands (U.S.)
sr_RS: Djevičanska ostrva (SAD)

en: Virgin Islands (British)
sr_RS: Devičanska Ostrva (Britanija)

en: Viet Nam
sr_RS: Vijetnam

en: Venezuela
sr_RS: Venecuela

en: Uruguay
sr_RS: Urugvaj

en: United States Minor Outlying Islands
sr_RS: Manja Pacifička Ostrva Sjedinjenih Američkih Država

en: United Kingdom
sr_RS: Велика Британија

en: United Arab Emirates
sr_RS: Ujedinjeni Arapski Emirati

en: Ukraine
sr_RS: Ukrajna

en: Turkmenistan
sr_RS: Туркменистан

en: Turkey
sr_RS: Turska

en: Tunisia
sr_RS: Tunis

en: Thailand
sr_RS: Tajland

en: Tajikistan
sr_RS: Tadžikistan

en: Taiwan
sr_RS: Tajvan

en: Syrian Arab Republic
sr_RS: Sirija

en: Switzerland
sr_RS: Швајцарска

en: Sweden
sr_RS: Švedska

en: Swaziland
sr_RS: Svazilend

en: Suriname
sr_RS: Surinam

en: Sri Lanka
sr_RS: Šri Lanka

en: Spain
sr_RS: Španija

en: South Georgia, South Sandwich Islands
sr_RS: Južna Džordžija

en: South Africa
sr_RS: Južnoafrička Republika

en: Solomon Islands
sr_RS: Соломонска Острва

en: Slovakia (Slovak Republic)
sr_RS: Slovačka

en: Singapore
sr_RS: Singapur

en: Seychelles
sr_RS: Sejseli

en: Serbia
sr_RS: Srbija

en: Saudi Arabia
sr_RS: Saudijska Arbija

en: Saint Lucia
sr_RS: Сент Луција

en: Rwanda
sr_RS: Ruanda

en: Russian Federation
sr_RS: Ruska federacija

en: Romania
sr_RS: Rumunija

en: Qatar
sr_RS: Katar

en: Puerto Rico
sr_RS: Puerto Riko

en: Poland
sr_RS: Poljska

en: Pitcairn
sr_RS: Ostrva Pitkern

en: Philippines
sr_RS: Filipini

en: Paraguay
sr_RS: Paragvaj

en: Papua New Guinea
sr_RS: Nova Gvineja

en: Norway
sr_RS: Holandija

en: Northern Mariana Islands
sr_RS: Severno Mariajnska ostrva

en: Norfolk Island
sr_RS: Norfolk Ostrva

en: Niue
sr_RS: Nijue

en: Nicaragua
sr_RS: Nikaragva

en: New Zealand
sr_RS: Novi Zeland

en: New Caledonia
sr_RS: Nova Kaledonija

en: Netherlands
sr_RS: Holandija

en: Myanmar
sr_RS: Mijanmar

en: Mozambique
sr_RS: Mozambik

en: Morocco
sr_RS: Maroko

en: Montserrat
sr_RS: Monserat

en: Montenegro
sr_RS: Crna Gora

en: Mongolia
sr_RS: Mongolija

en: Monaco
sr_RS: Monako

en: Mexico
sr_RS: Meksiko

en: Mayotte
sr_RS: Majote

en: Mauritius
sr_RS: Mauricijus

en: Mauritania
sr_RS: Mauritanija

en: Martinique
sr_RS: Martinik

en: Marshall Islands
sr_RS: Maršalska Ostrva

en: Maldives
sr_RS: Maldivi

en: Malaysia
sr_RS: Malasija

en: Malawi
sr_RS: Malavi

en: Madagascar
sr_RS: Madagaskar

en: Macedonia
sr_RS: Makedonija

en: Macau
sr_RS: Макао С. А. Р. Кина

en: Luxembourg
sr_RS: Luxksemburg

en: Lithuania
sr_RS: Litvanija

en: Liechtenstein
sr_RS: Лихтенштајн

en: Libya
sr_RS: Libija

en: Liberia
sr_RS: Liberija

en: Lesotho
sr_RS: Lesoto

en: Lebanon
sr_RS: Liban

en: Lao People's Democratic Republic
sr_RS: Laoska Narodna Demokratska Republika

en: Kyrgyzstan
sr_RS: Kirgizsitan

en: Kuwait
sr_RS: Kuvajit

en: Kenya
sr_RS: Kenija

en: Jamaica
sr_RS: Jamajka

en: Italy
sr_RS: Italija

en: Ireland
sr_RS: Ирска

en: Iraq
sr_RS: Irak

en: Indonesia
sr_RS: Индонезија

en: India
sr_RS: Индија

en: Iceland
sr_RS: Исланд

en: Hungary
sr_RS: Мађарска

en: Hong Kong
sr_RS: Хонг Конг С. А. Р. Кина

en: Honduras
sr_RS: Хондурас

en: Holy See (Vatican City State)
sr_RS: Vatikan

en: Haiti
sr_RS: Хаити

en: Guyana
sr_RS: Gujana

en: Guinea-Bissau
sr_RS: Гвинеја-Бисао

en: Guinea
sr_RS: Гвинеја

en: Guatemala
sr_RS: Gvatamala

en: Guadeloupe
sr_RS: Gvadelupe

en: Greenland
sr_RS: Grenland

en: Greece
sr_RS: Грчка

en: Ghana
sr_RS: Гана

en: Germany
sr_RS: Немачка

en: Georgia
sr_RS: Džodžija

en: Gambia
sr_RS: Гамбија

en: Gabon
sr_RS: Габон

en: French Southern Territories
sr_RS: Francuske Južne Teritorije

en: French Polynesia
sr_RS: Francuska Polinezija

en: French Guiana
sr_RS: Francuska Gvineja

en: France
sr_RS: Француска

en: Finland
sr_RS: Финска

en: Fiji
sr_RS: Fidžijski

en: Faroe Islands
sr_RS: Farska ostrva

en: Falkland Islands (Malvinas)
sr_RS: Foklandska Ostrva

en: Ethiopia
sr_RS: Етиопија

en: Estonia
sr_RS: Естонија

en: Eritrea
sr_RS: Еритреја

en: Equatorial Guinea
sr_RS: Ekvatorijalna Gvineja

en: El Salvador
sr_RS: Салвадор

en: Egypt
sr_RS: Египат

en: Ecuador
sr_RS: Еквадор

en: East Timor
sr_RS: Источни Тимор

en: Dominican Republic
sr_RS: Доминиканска Република

en: Dominica
sr_RS: Dominika

en: Djibouti
sr_RS: Dzibuti

en: Denmark
sr_RS: Данска

en: Czech Republic
sr_RS: Чешка

en: Cyprus
sr_RS: Кипар

en: Cuba
sr_RS: Куба

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
sr_RS: Hrvatska

en: Costa Rica
sr_RS: Kosta Rika

en: Cook Islands
sr_RS: Kukova Ostrva

en: Congo
sr_RS: Kongo

en: Comoros
sr_RS: Коморска Острва

en: Colombia
sr_RS: Колумбија

en: Cocos (Keeling) Islands
sr_RS: Kokos (Kiling) Ostrvo

en: Christmas Island
sr_RS: Božićno ostrvo

en: China
sr_RS: Кина

en: Chile
sr_RS: Чиле

en: Chad
sr_RS: Cad

en: Central African Republic
sr_RS: Централно Афричка Република

en: Cayman Islands
sr_RS: Kajmanska ostrva

en: Cape Verde
sr_RS: Капе Верде

en: Canada
sr_RS: Канада

en: Cameroon
sr_RS: Камерун

en: Cambodia
sr_RS: Kambodža

en: Burundi
sr_RS: Бурунди

en: Burkina Faso
sr_RS: Буркина Фасо

en: Bulgaria
sr_RS: Bugarska

en: Brunei Darussalam
sr_RS: Brunej

en: British Indian Ocean Territory
sr_RS: Britanska Teriritorija Indijskog Okeana

en: Bouvet Island
sr_RS: Buve Ostrva

en: Botswana
sr_RS: Botsvana

en: Bhutan
sr_RS: Butan

en: Bermuda
sr_RS: Bermude

en: Belize
sr_RS: Белизе

en: Belgium
sr_RS: Belgija

en: Belarus
sr_RS: Belarusija

en: Bangladesh
sr_RS: Bangladeš

en: Bahrain
sr_RS: Bahran

en: Bahamas
sr_RS: Бахами

en: Azerbaijan
sr_RS: Azerbejdžan

en: Armenia
sr_RS: Armenija

en: Antarctica
sr_RS: Antarktika

en: Anguilla
sr_RS: Anguila

en: Andorra
sr_RS: Andora

en: American Samoa
sr_RS: Američka Samoa

en: Algeria
sr_RS: Alzir

en: Albania
sr_RS: Albanija

en: Afghanistan
sr_RS: Avganistan

en: United States
sr_RS: Ujedinjene Države

en: Select a Country:
sr_RS: Odaberite zemlju:

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
sr_RS: Popis zemalja mora biti formatiran kao jedna zemlja po redu u sljedećem formatu: <br>SAD, Sjedinjene Američke Države <br> UK, Ujedinjeno Kraljevstvo.

en: %s must be a phone number.
sr_RS: %s mora biti telefonski broj.

en: %s must consist of 5 numbers.
sr_RS: %s mora da se sastoji od 5 brojeva.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
sr_RS: %s mora da se sastoji samo od slova, razmaka, apostrofa i crtica.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
sr_RS: %s mora da se sastoji samo od slova, brojeva, crtica, apostrofa i razmaka.

en: %s must be a number between 0 and 21.
sr_RS: %s mora biti broj između 0 i 21.

en: %s must be a number or percentage.
sr_RS: %s mora biti broj ili procenat.

en: %s cannot be a duplicate
sr_RS: %s ne može biti duplikat

en: %s cannot be the same as %s.
sr_RS: %s ne može biti isto kao %s.

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
sr_RS: Validacija poređenja nije uspela jer podaci za poređenje nisu dati za polje %s

en: %s must have a value that's part of its options.
sr_RS: %s mora imati vrijednost koja je dio opcije

en: %s must be a valid absolute URL.
sr_RS: %s mora biti validan apsolutni URL

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
sr_RS: %s mora biti validan naziv (brojevi, slova, donje crte)

en: %s must be a positive number.
sr_RS: %s mora biti pozitivan broj

en: %s must contain numbers, letters and dots only
sr_RS: %s mora da sadrži samo brojeve, slova i tačke

en: %s must contain numbers and letters only
sr_RS: %s mora da sadrži samo brojeve i slova

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
sr_RS: sa imenom funkcije:

en: Non-existant field validation function passed
sr_RS: Funkcija validacije nepostojećeg polja

en: Field ID:
sr_RS: ID Polja:

en: Invalid or incomplete field passed
sr_RS: Neispravo polje

en: There are no fields setup for this tab yet.
sr_RS: Još uvek nema polja podešenih za ovaj tab.

en: Licenses
sr_RS: Licence

en: Network
sr_RS: Mreža

en: Help
sr_RS: Pomoć

en: Display
sr_RS: Displej

en: General
sr_RS: Генерална

en: Settings saved.
sr_RS: Postavke sačuvane.

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
sr_RS[0]: Podešavanje iznad nije sačuvano. Ostala podešavanja su sačuvana uspješno.
sr_RS[1]: Podešavanja iznad nisu sačuvana. Ostala podešavanja su sačuvana uspješno.
sr_RS[2]: Podešavanja iznad nisu sačuvana. Ostala podešavanja su sačuvana uspješno.

en: None of your settings were saved. Please try again.
sr_RS: Ništa od vaših podešavanja nije sačuvano. Molimo probajte ponovo.

en: Your form had the following errors:
sr_RS: Vaša forma je imala sljedeće greške:

en: The request wasn't sent from this tab.
sr_RS: Zahtev nije poslat sa ovog tab-a.

en: The request was sent insecurely.
sr_RS: Zahtev je poslat nesigurno.

en: You don't have permission to do that.
sr_RS: Nemate ovlašćenje za to.

en: Save Changes
sr_RS: Sačuvajte promene

en: You've requested a non-existent tab.
sr_RS: Zatražili ste nepostojeći tab.

en: %s Settings
sr_RS: %s Postavke

en: Settings
sr_RS: Podešavanja

en: Events Settings
sr_RS: Podešavanje događaja

en: Events
sr_RS: Događaji

en: License Key
sr_RS: Ključ licence

en: No select options specified
sr_RS: Opcije polja za odabir nisu označene

en: No checkbox options specified
sr_RS: Checkbox opcije nisu označene

en: No radio options specified
sr_RS: Radio opcije nisu označene

en: Invalid field type specified
sr_RS: Neodgovarajući tip polja je označen

en: Event Add-Ons
sr_RS: Dodaci događaja

en: Premium Add-Ons
sr_RS: Premijum dodaci

en: Requires:
sr_RS: Potrebno:

en: Latest Version:
sr_RS: Poslednja verzija:

en: Install %s
sr_RS: Instalirati  %s

en: Activate Plugin
sr_RS: Укључи додатак

en: Activate %s
sr_RS: Укључи %s

en: You are up to date!
sr_RS: Koristite poslednju verziju!

en: You need to upgrade!
sr_RS: Potrebna je nadogradnja!

[ctx: not available]
en: n/a
sr_RS: nije dostupno

en:  and
sr_RS:  i

en: The Events Calendar
sr_RS: Kalendar događaja
