Plugins - Event Tickets - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (521 entries)

en:  (opens in a new window)
sv_SE: (öppnas i ett nytt fönster)

en:  (opens in new window)
sv_SE: (öppnas i nytt fönster)

en:  (taking place on %s)
sv_SE: (äger rum den %s)

en:  and
sv_SE:  och

en:  on %s
sv_SE: den %s

en: %1$d attendee for %2$s was successfully %3$s. Please adjust capacity and stock manually as needed. This attendee will receive an email notifying them of the change. | %1$d attendees for %2$s were successfully %3$s. Please adjust capacity and stock manually as needed. These attendees will receive an email notifying them of the change.
sv_SE[0]: %1$d deltagare för %2$s blev framgångsrikt %3$s. Justera kapacitet och lager manuellt efter behov. Denna deltagare kommer att få ett e-postmeddelande om denna om ändring.
sv_SE[1]: %1$d deltagare för %2$s blev framgångsrikt %3$s. Justera kapacitet och lager manuellt efter behov. Dessa deltagare kommer att få ett e-postmeddelande om denna ändring.

en: %1$s available
sv_SE: %1$s tillgänglig

en: %1$s out of %2$s available
sv_SE: %1$s av %2$s tillgängliga

en: %d Ticket | %d Tickets
sv_SE[0]: %d biljett
sv_SE[1]: %d biljetter

en: %s Settings
sv_SE: %s Inställningar

en: %s cannot be a duplicate
sv_SE: %s får ej vara en dublett

en: %s cannot be the same as %s.
sv_SE: %s kan ej vara samma som %s.

en: %s must be a number between 0 and 21.
sv_SE: %s måste vara ett tal mellan 0 och 21.

en: %s must be a number or percentage.
sv_SE: %s måste vara ett tal eller en procentsats.

en: %s must be a phone number.
sv_SE: %s måste vara ett telefonnummer.

en: %s must be a positive number.
sv_SE: %s måste vara ett positivt tal.

en: %s must be a valid absolute URL.
sv_SE: %s måste vara en giltig absolut URL.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
sv_SE: %s måste vara en giltig slug (siffror, bokstäver, bindestreck och understreck).

en: %s must be an email address.
sv_SE: %s måste vara en e-postadress.

en: %s must consist of 5 numbers.
sv_SE: %s måste bestå av 5 tal.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
sv_SE: %s får endast bestå av bokstäver, siffor, bindestreck, apostrofer och mellanslag.

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
sv_SE: %s måste bestå av bokstäver, mellanslag, apostrofer och bindestreck.

en: %s must contain numbers and letters only
sv_SE: %s får endas innehålla siffor och bokstäver

en: %s must contain numbers, letters and dots only
sv_SE: %s får endast innehålla siffror, bokstäver och punkter

en: %s must contain numbers, letters, dashes and undescores only
sv_SE: %s måste enbart innehålla nummer, bokstäver, punkter och understreck

en: %s must have a value that's part of its options.
sv_SE: %s måste ha ett giltigt värde.

en: %s spot left | %s spots left
sv_SE[0]: %s plats kvar
sv_SE[1]: %s platser kvar

en: %s ticket left | %s tickets left
sv_SE[0]: %s biljett kvar
sv_SE[1]: %s biljetter kvar

en: (%d awaiting review) | (%d awaiting review)
sv_SE[0]: (%d väntar på granskning)
sv_SE[1]: (%d väntar på granskning)

en: (%s sold) | (%s sold)
sv_SE[0]: (%s såld)
sv_SE[1]: (%s sålda)

en: (0 or empty for free tickets)
sv_SE: (0 eller tomt fält för gratisbiljetter)

en: (Current sale price - this can be managed via the product editor)
sv_SE: (Nuvarande försäljningspris - Detta kan hanteras via produkt-editorn)

en: (deleted)
sv_SE: (raderade)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
sv_SE: (filtrerad från _MAX_ totalt antal poster)

en: : Selected %d rows
sv_SE: : %d rader valda

en: : Selected 1 row
sv_SE: : 1 rad vald

en: : activate to sort column ascending
sv_SE: : aktivera för att sortera kolumnen stigande

en: : activate to sort column descending
sv_SE: : aktivera för att sortera kolumn fallande

en: A sorted array of all the numeric values for the cost
sv_SE: En sorterad array av alla numeriska värden för kostnaden

en: A valid license key is required for support and updates
sv_SE: En giltig licensnyckel krävs för support och uppdateringar

en: Activate %s
sv_SE: Aktivera %s

en: Activate Plugin
sv_SE: Aktivera tillägget

en: Active Users:
sv_SE: Aktiva användare:

en: Add new ticket
sv_SE: Lägg till ny biljett

en: Advanced
sv_SE: Avancerad

en: Advanced Settings
sv_SE: Avancerade inställningar

en: Albania
sv_SE: Albanien

en: Algeria
sv_SE: Algeriet

en: All
sv_SE: Alla

en: American Samoa
sv_SE: Amerikanska Samoa

en: An Unknown error occurred
sv_SE: Ett okänt fel inträffade

en: Antarctica
sv_SE: Antarktis

en: Antigua and Barbuda
sv_SE: Antigua och Barbuda

en: Are you sure you want to delete this ticket? This cannot be undone.
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort denna biljett? Det här kan inte ångras.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
sv_SE: Tänker du "Wow, det här tillägget är fantastiskt, jag borde säga tack till  Modern Tribe för allt deras hårda arbete." Det största tacket vi kan begära är ett erkännande. Lägga till en liten textlänk under kalendern som pekar på The Events Calendar projektet.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
sv_SE: Tänker du "Wow, det här tillägget är fantastiskt, jag borde säga tack till  Modern Tribe för allt deras hårda arbete." Det största tacket vi kan begära är ett erkännande. Lägga till en liten textlänk under kalendern som pekar på The Events Calendar projektet.

en: Armenia
sv_SE: Armenien

en: Attendee %d
sv_SE: Deltagare %d

en: Attendee List
sv_SE: Deltagarlista

en: Attendee List for: %s
sv_SE: Deltagarlista för: %s

[ctx: Attendee number]
en: Attendee %1$s
sv_SE: Deltagare %1$s

en: Attendees
sv_SE: Deltagare

en: Australia
sv_SE: Australien

en: Austria
sv_SE: Österike

en: Available
sv_SE: Tillgänglig

en: Available:
sv_SE: Tillgänglig:

en: Azerbaijan
sv_SE: Azerbajdzjan

en: Belarus
sv_SE: Vitryssland

en: Belgium
sv_SE: Belgien

en: Bosnia and Herzegowina
sv_SE: Bosnien och Hercegovina

en: Bouvet Island
sv_SE: Bouvetön

en: Brazil
sv_SE: Brasilien

en: Browse All Add-Ons
sv_SE: Bläddra bland alla tillägg

en: Brunei Darussalam
sv_SE: Brunei

en: Bulgaria
sv_SE: Bulgarien

en: Buy
sv_SE: Köp

en: Buy This Add-On
sv_SE: Köp detta tillägg

en: Buy now
sv_SE: Köp nu

en: C&ocirc;te d'Ivoire
sv_SE: C&amp;ocirc;te d'Ivoire

en: Cambodia
sv_SE: Kambodja

en: Cameroon
sv_SE: Kamerun

en: Canada
sv_SE: Kanada

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Cape Verde
sv_SE: Cap Verde

en: Cayman Islands
sv_SE: Caymanöarna

en: Central African Republic
sv_SE: Centralafrikanska republiken

en: Chad
sv_SE: Tchad

en: Changes to your tickets from %s
sv_SE: Ändrar dina biljetter från %s

en: Cheatin Huh?
sv_SE: Fuskar du?

en: Check In
sv_SE: Checka in

en: Check in
sv_SE: Checka in

en: Check our Knowledgebase
sv_SE: Kolla din kunskapsbas

en: Check out the available add-ons
sv_SE: Kolla tillgängliga tillägg

en: China
sv_SE: Kina

en: Christmas Island
sv_SE: Julön

en: Click to hide history
sv_SE: Klicka för att gömma historik

en: Click to view the history
sv_SE: Klicka för att se historik

en: Columns
sv_SE: Kolumner

en: Community Events
sv_SE: Gemenskapens Händelser

en: Comoros
sv_SE: Komorerna

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
sv_SE: Jämförelsekontrollen misslyckades eftersom inget jämförelsevärde angavs för fält %s

en: Confirm RSVP
sv_SE: Bekräfta svar

en: Congo
sv_SE: Kongo

en: Congo, Democratic Republic of the
sv_SE: Kongo-Kinshasa

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
sv_SE: Landslistan måste vara formaterad med ett land per rad på följande format: <br>SE, Sverige <br> US, United States <br> UK, United Kingdom.

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
sv_SE: Kroatien

en: Cuba
sv_SE: Kuba

en: Cyprus
sv_SE: Cypern

en: Czech Republic
sv_SE: Tjekien

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date Format Settings
sv_SE: Datum Format Inställningar

en: Datepicker Date Format
sv_SE: Datumväljare Datum Format

en: Debug Bar Plugin
sv_SE: Debugbar tillägget

en: Debug mode
sv_SE: Avbuggningsläge

en: Default (uses temporary files)
sv_SE: Standard (använder temporära filer)

en: Delete
sv_SE: Radera

en: Denmark
sv_SE: Danmark

en: Description:
sv_SE: Beskrivning:

en: Developer News
sv_SE: Utvecklarnyheter

en: Disabled
sv_SE: Inaktiverad

en: Display
sv_SE: Visning

en: Djibouti
sv_SE: Djibouti (Republiken Djibouti)

en: Dominica
sv_SE: Dominica (Samväldet Dominica)

en: Dominican Republic
sv_SE: Dominikanska Republiken

en: Done
sv_SE: Klart

en: Download log
sv_SE: Ladda ner log

en: East Timor
sv_SE: Östtimor

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit in %s
sv_SE: Redigera i %s

en: Edit ticket
sv_SE: Redigera biljett

en: Egypt
sv_SE: Egyptien

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email Address:
sv_SE: E-postadress:

en: Email sent successfully!
sv_SE: E-post skickad!

en: Empty user and email
sv_SE: Tom användare och e-post

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
sv_SE: Aktivera detta alternativ för att logga debuginformation. Som standard kommer detta att logga till din servers PHP-fellogg. Om du vill se loggen i din webbläsare, rekommenderar vi att du installerar %s och tittar under "Tribe" fliken i debut utmatningen.

en: English
sv_SE: Engelska

en: Equatorial Guinea
sv_SE: Ekvatorialguinea

en: Estonia
sv_SE: Estland

en: Ethiopia
sv_SE: Etiopien

en: Event Add-Ons
sv_SE: Evenemang tillägg

en: Event Log
sv_SE: Evenemangslogg

en: Event Name or ID or Slug
sv_SE: Evenemangsnamn eller ID eller permalänk

en: Events
sv_SE: Händelser

en: Events Add-Ons
sv_SE: Tillägg till Events

en: Events Settings
sv_SE: Evenemangsinställningar

en: Events Tickets Plus
sv_SE: Event Tickets Plus

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Failed to Add the Ticket
sv_SE: Misslyckades att lägga till biljetten

en: Falkland Islands (Malvinas)
sv_SE: Falklandsöarna (Malvinerna)

en: Faroe Islands
sv_SE: Färöarna

en: Field ID:
sv_SE: Fält-id:

en: Finish!
sv_SE: Slutför!

en: France
sv_SE: Frankrike

en: Free
sv_SE: Gratis

en: French Guiana
sv_SE: Franska Guyana

en: French Polynesia
sv_SE: Franska polynesien

en: French Southern Territories
sv_SE: Franska sydterritorierna

en: Full Name
sv_SE: Fullständigt namn:

en: General
sv_SE: Allm&auml;n

en: Georgia
sv_SE: Georgien

en: Germany
sv_SE: Tyskland

en: Getting More Help
sv_SE: Få mer hjälp

en: Getting Started
sv_SE: Komma igång

en: Go to plugins page
sv_SE: Gå till sidan för tillägget

en: Going
sv_SE: Kommer

en: Greece
sv_SE: Grekland

en: Greenland
sv_SE: Grönland

en: Heard and McDonald Islands
sv_SE: Heard- och McDonaldöarna

en: Help
sv_SE: Hjälp

en: Hide the following settings tabs on every site:
sv_SE: Dölj följande inställningsflikar på alla webbplatser:

en: Holy See (Vatican City State)
sv_SE: Vatikanen

en: Hungary
sv_SE: Ungern

en: Iceland
sv_SE: Island

en: If you don't set a start/end date for sales, tickets will be available from now until the event ends.
sv_SE: Om du inte bestämmer ett start- eller slutdatum för försäljning kommer biljetterna vara tillgängliga från och med nu fram tills att evenemanget är slut.

en: If you're seeing a red message telling you that your key isn't valid or is out of installs, visit %1$s to manage your installs or renew / upgrade your license.
sv_SE: Om du ser ett rött meddelande som säger att din nyckel inte är giltig eller inte är installerad, gå till %1$s för att hantera dina installationer eller förnya / uppgradera din licens.

en: Important changes to your tickets
sv_SE: Viktiga ändringar gällande dina biljetter

en: In order to RSVP, you must enter your name and a valid email address.
sv_SE: För att svara måste du ange ditt namn och en giltig e-postadress.

en: India
sv_SE: Indien

en: Indonesia
sv_SE: Indonesien

en: Information about recent template changes and potentially impacted template overrides is provided below.
sv_SE: Information kring nyligen gjorda malländringar och möjligen påverkade mallöverskrivningar ges nedan.

en: Install %s
sv_SE: Installera %s

en: Install Plugin
sv_SE: Installera tillägg

en: Installed
sv_SE: Installerad

en: Installed Add-Ons
sv_SE: Installerade tillägg

en: Invalid Email
sv_SE: Ogiltig e-postadress

en: Invalid Event ID
sv_SE: Ogiltig evenemang-ID

en: Invalid Key
sv_SE: Ogiltig nyckel

en: Invalid Ticket
sv_SE: Ogiltig biljett

en: Invalid User ID
sv_SE: Ogiltigt användar-ID

en: Invalid field type specified
sv_SE: Ogiltig fälttyp angiven

en: Invalid or incomplete field passed
sv_SE: Ogiltig eller ofullständigt fält

en: Iran, Islamic Republic of
sv_SE: Iran (Islamiska republiken Iran)

en: Iraq
sv_SE: Irak

en: Ireland
sv_SE: Irland

en: Italy
sv_SE: Italien

en: Kazakhstan
sv_SE: Kazakstan

en: Knowledgebase
sv_SE: Kundskapsbas

en: Korea, Democratic People's Republic of
sv_SE: Nordkorea

en: Korea, Republic of
sv_SE: Sydkorea

en: Kyrgyzstan
sv_SE: Kirgizistan

en: Lao People's Democratic Republic
sv_SE: Laos (Demokratiska folkrepubliken Laos)

en: Latest Version:
sv_SE: Senaste versionen:

en: Latvia
sv_SE: Lettland

en: Lebanon
sv_SE: Libanon

en: Lesotho
sv_SE: Lesotho (Konungariket Lesotho)

en: Libya
sv_SE: Libyen

en: License Key
sv_SE: Licensnyckel

en: License key(s) updated.
sv_SE: Licensnyckel(-ar) uppdaterad.

en: Licenses
sv_SE: License

en: Lithuania
sv_SE: Litauen

en: Loading, please wait&hellip;
sv_SE: Laddar, vänligen vänta och&hellip;

en: Location of RSVP form
sv_SE: Placering av svarsformulär

en: Location of Tickets form
sv_SE: Placering av biljettformulär

en: Log in to purchase
sv_SE: Logga in för att köpa

en: Logging level
sv_SE: Loggningsnivån

[ctx: Login link on Tribe Commerce checkout page]
en: Log in before purchasing
sv_SE: Logga in innan du köper

[ctx: Login link on Tribe Commerce checkout page, shown as an alternative to the registration link]
en: Log in
sv_SE: Logga in

en: Login to RSVP
sv_SE: Logga in för att svara

en: Looking for More Features?
sv_SE: Letar du efter fler funktioner?

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
sv_SE: Söker du ytterligare funktionalitet som repeterande evenemang, anpassad meta, community evenemang, biljettförsäljning med mera?

en: Luxembourg
sv_SE: Luxemburg

en: Macau
sv_SE: Macao

en: Macedonia
sv_SE: Makedonien

en: Madagascar
sv_SE: Madagaskar

en: Maldives
sv_SE: Maldiverna (Republiken Maldiverna)

en: Marshall Islands
sv_SE: Marshallöarna

en: Mauritania
sv_SE: Mauretanien

en: Method
sv_SE: Metod

en: Mexico
sv_SE: Mexiko

en: Micronesia, Federated States of
sv_SE: Mikronesien

en: Missing data source for this dropdown
sv_SE: Saknar datakälla för den här rullgardinsmenyn

en: Moldova, Republic of
sv_SE: Moldavien

en: Mongolia
sv_SE: Mongoliet

en: More...
sv_SE: Mer...

en: Morocco
sv_SE: Marocko

en: Move
sv_SE: Flytta

en: Move Attendees
sv_SE: Flytta deltagare

en: Move Ticket Types
sv_SE: Flytta biljetttyper

en: Move tickets to a different event
sv_SE: Flytta biljetter till ett annat evenemang

en: Move to a different ticket type within the same event
sv_SE: Byt till en annan biljettyp inom samma evenemang

en: Mozambique
sv_SE: Moçambique

en: My RSVPs for This %s
sv_SE: Mina svar för detta %s

en: Myanmar
sv_SE: Burma

en: Netherlands
sv_SE: Nederländerna

en: Network
sv_SE: Nätverk

en: Network Settings
sv_SE: Nätverksinställningar

en: New Caledonia
sv_SE: Nya Kaledonien

en: New Zealand
sv_SE: Nya Zeeland

en: News For Events Users
sv_SE: Nyheter för användare av Events

en: News and Announcements
sv_SE: Nyheter och meddelanden

en: News and Tutorials
sv_SE: Nyheter och handledningar

en: Newsletter Signup
sv_SE: Registrera för nyhetsbrev

en: Next
sv_SE: Nästa

en: No attendees specified! Please try again.
sv_SE: Inga deltagare har specificerats. Försök igen.

en: No checkbox options specified
sv_SE: Inga kryssruteval angivna

en: No history available
sv_SE: Ingen historik tillgänglig

en: No matching records found
sv_SE: Inga matchande poster hittades

en: No notable changes detected
sv_SE: Inga anmärkningsvärda ändringar upptäcktes.

en: No notable template changes detected.
sv_SE: Inga anmärkningsvärda malländringar upptäckta.

en: No radio options specified
sv_SE: Inga radioknappsval specificerade

en: No results found - you may need to widen your search criteria.
sv_SE: Inga resultat hittades - du kan behöva utvidga dina sökkriterier.

en: No select options specified
sv_SE: Inga val angivna

en: No ticket types were found for this post.
sv_SE: Inga biljettyper hittades för inlägget.

en: Non-existant field validation function passed
sv_SE: Icke-existerande fält validering passerad

en: None of your settings were saved. Please try again.
sv_SE: Inga inställningar sparades. Försök igen.

en: Norfolk Island
sv_SE: Norfolkön

en: Northern Mariana Islands
sv_SE: Nordmarianerna

en: Norway
sv_SE: Norge

en: Not Going
sv_SE: Kommer inte

en: Only errors
sv_SE: Endast fel

en: Out of stock!
sv_SE: Slut i lager!

en: Override network license key
sv_SE: Åsidosätt nätverkets licensnyckel

en: Papua New Guinea
sv_SE: Papua Nya Guinea

en: Permission Error
sv_SE: Behörighetsfel

en: Philippines
sv_SE: Filippinerna

en: Post draft updated.
sv_SE: Utkast av inlägg uppdaterat.

en: Post published. %1$s
sv_SE: Inlägget publicerades. %1$s

en: Post scheduled.
sv_SE: Inlägget schemalagt.

en: Post submitted.
sv_SE: Inlägg sparat.

en: Post type
sv_SE: Inläggstyp

en: Post updated. %1$s
sv_SE: Inlägget uppdaterat. %1$s

en: Premium Add-Ons
sv_SE: Premium-tillägg

en: Prev
sv_SE: Föregående

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: Price
sv_SE: Pris

en: Price:
sv_SE: Pris:

en: Print
sv_SE: Skriv ut

en: Purchaser
sv_SE: Köpare

en: Purchaser Email
sv_SE: Köparens e-post

en: Purchaser Name
sv_SE: Köparens namn

en: RSVP
sv_SE: Svar

en: RSVP Ticket
sv_SE: RSVP-biljett

en: RSVP Tickets
sv_SE: RSVP-biljetter

en: RSVPs
sv_SE: Svar

en: Rate It
sv_SE: Betygsätt det

en: Rate us today!
sv_SE: Betygsätt oss idag!

en: Rating:
sv_SE: Betyg:

en: Read more about our support policy
sv_SE: Läs mer om vår supportpolicy

en: Recent Template Changes
sv_SE: Nyligen gjorda malländringar

en: Recurring event tickets are not supported, event %s.
sv_SE: Upprepade evenemangsbiljetter stöds inte, evenemang %s

[ctx: Registration link on Tribe Commerce checkout page, shown as an alternative the login link]
en: create an account
sv_SE: skapa ett konto

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Renew Your License Now
sv_SE: Förnya din licens nu

en: Requires:
sv_SE: Kräver:

en: Reserved by %1$s (%2$s)
sv_SE: Reserverad av %1$s (%2$s)

en: Romania
sv_SE: Rumänien

en: Russian Federation
sv_SE: Ryssland (Ryska federationen)

en: Saint Kitts and Nevis
sv_SE: Saint Kitts och Nevis

en: Saint Pierre and Miquelon
sv_SE: Saint-Pierre och Miquelon

en: Saint Vincent and The Grenadines
sv_SE: Saint Vincent och Grenadinerna

en: Sale Price:
sv_SE: Rea Pris:

en: Samoa
sv_SE: Självständiga staten Samoa

en: Saudi Arabia
sv_SE: Saudiarabien

en: Save Changes
sv_SE: Spara uppdateringar

en: Save settings
sv_SE: Spara inställningar

en: Save this ticket
sv_SE: Spara denna biljett

en: Save ticket
sv_SE: Spara biljett

en: Search:
sv_SE: Sök:

en: Security Code
sv_SE: Säkerhetskod

en: See an example of the link
sv_SE: Se ett exempel på länken

en: See who purchased tickets to this event
sv_SE: Se vilka som köpt biljetter till denna evenemang

en: Select a Country:
sv_SE: Välj ett land:

en: Select a User:
sv_SE: Välj en användare:

en: Select all pages
sv_SE: Välj alla sidor

en: Select an Image
sv_SE: Välj en bild

en: Select the post you wish to move the ticket type to:
sv_SE: Välj det inlägg du vill flytta biljettypen till:

en: Select the ticket type that the tickets should be transferred to:
sv_SE: Välj biljettyp som biljetterna ska överföras till:

en: Select...
sv_SE: Välj...

en: Sell using:
sv_SE: Sälj genom:

en: Send Email
sv_SE: Skicka e-post

en: Send the attendee list by email
sv_SE: Skicka deltagarlistan per e-post

en: Sending...
sv_SE: Skickar...

en: Serbia
sv_SE: Serbien

en: Set as ticket header
sv_SE: Sätt som biljetthuvud

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings saved.
sv_SE: Ändringar sparade

en: Seychelles
sv_SE: Seychellerna

en: Show The Events Calendar link
sv_SE: Visa The Events Calendar länk

en: Show _MENU_ entries
sv_SE: Visa _MENU_ poster

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
sv_SE: Visar 0 till 0 av 0 poster

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
sv_SE: Visar _START_ till _END_ av _TOTAL_ poster

en: Sign Up
sv_SE: Registrera

en: Slovakia (Slovak Republic)
sv_SE: Slovakien

en: Slovenia
sv_SE: Slovenien

en: Sold
sv_SE: Såld

en: Solomon Islands
sv_SE: Salomonöarna

en: Sorry, key validation server is not available.
sv_SE: Ursäkta, Tyvärr är inte nyckel-server-validering tillgänglig.

en: South Africa
sv_SE: Sydafrika

en: South Georgia, South Sandwich Islands
sv_SE: Sydgeorgien och Sydsandwichöarna

en: Spain
sv_SE: Spanien

[ctx: Success page tickets table header]
en: Price
sv_SE: Pris

en: Support Resources
sv_SE: Supportresurser

en: Suriname
sv_SE: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen Islands
sv_SE: Svalbard och Jan Mayen

en: Sweden
sv_SE: Sverige

en: Switzerland
sv_SE: Schweiz

en: Syrian Arab Republic
sv_SE: Syrien (Arabrepubliken Syrien)

en: System Information
sv_SE: Systeminformation

en: System info copied
sv_SE: Systeminformation kopierad

en: Tajikistan
sv_SE: Tadzjikistan

en: Tanzania, United Republic of
sv_SE: Tanzania

en: The URL to the term archive page
sv_SE: URL-adressen till termens arkivsida

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
sv_SE[0]: Inställningen ovan sparades inte. Alla andra inställningar sparades korrekt.
sv_SE[1]: Inställningarna ovan sparades inte. Alla andra inställningar sparades korrekt.

en: The details about each size available for the image
sv_SE: Detaljerna om varje storlek som är tillgänglig för bilden

en: The image WordPress post ID
sv_SE: WordPress inläggs-ID för bilden

en: The image height in pixels in the specified size
sv_SE: Bildhöjden i pixlar i den angivna storleken

en: The image mime-type
sv_SE: Bildens mime-typ

en: The image natural height in pixels
sv_SE: Bildens naturliga höjd i pixlar

en: The image natural width in pixels
sv_SE: Bildens naturliga bredd i pixlar

en: The image width in pixels in the specified size
sv_SE: Bildbredden i pixlar i den angivna storleken

en: The link to the image in the specified size on the site
sv_SE: Länken till bilden i den angivna storleken på webbplatsen

en: The maximum image size in the email will be 580px wide by any height, and then scaled for mobile. If you would like "retina" support use an image sized to 1160px wide.
sv_SE: Max bildstorlek i e-posten blir 580px i bredd gånger vilken höjd som helst och sedan skalas för mobiler. Om du vill använda "retina"-stöd, använd en bild med storleken 1160px i bredd.

en: The number of posts associated with the term
sv_SE: Antalet inlägg som är associerade med termen

en: The position of the currency symbol in the cost string
sv_SE: Positionen för valutasymbolen i kostnadssträngen

en: The request was sent insecurely.
sv_SE: Begäran skickades osäkert.

en: The request wasn't sent from this tab.
sv_SE: Begäran skickas inte från den här fliken.

en: The taxonomy the term belongs to
sv_SE: Den taxonomi som termen tillhör

en: The term description
sv_SE: Termbeskrivning

en: The term name
sv_SE: Termens namn

en: The term slug
sv_SE: Termens permalänk

en: There are no fields setup for this tab yet.
sv_SE: Det finns för närvarande inga fält för denna flik.

en: There are no tickets available at this time.
sv_SE: Det finns inga biljetter tillgängliga just nu.

en: There is a new version of %1$s available. %2$s
sv_SE: Det finns en ny version av %1$s tillgänglig. %2$s

en: There is an update for %s. %sRenew your license%s to get access to bug fixes, security updates, and new features.
sv_SE: Det finns en uppdatering för %s. %sFörnya din licens%s för att få åtkomst till buggfixar, säkerhetsuppdateringar och nya funktioner.

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
sv_SE: Kalendern bygger på The  Events Calendar.

en: This event was created using Community Events. Are you sure you want to sell tickets for it?
sv_SE: Detta evenemang skapades med Community Events. Är du säker på att du vill sälja biljetter för det?

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
sv_SE: Det är här alla globala nätverksinställningarna för Modern Tribes The Events Calendar kan modifieras.

en: This ticket was moved to %1$s %2$s from %3$s %4$s
sv_SE: Denna biljett var flyttad till %1$s %2$s från %3$s %4$s

en: This ticket was moved to %1$s from %2$s
sv_SE: Denna biljett var flyttad till %1$s från %2$s

en: Ticket
sv_SE: Biljett

en: Ticket #
sv_SE: Biljett #

en: Ticket Description
sv_SE: Biljettbeskrivning

en: Ticket Description:
sv_SE: Biljettbeskrivning:

en: Ticket End Sale Date
sv_SE: Slutdatum biljettförsäljning

en: Ticket End Sale Time
sv_SE: Sluttid biljettförsäljning

en: Ticket Name
sv_SE: Biljettnamn

en: Ticket Name:
sv_SE: Biljettnamn:

en: Ticket Settings
sv_SE: Biljettinställningar

en: Ticket Type
sv_SE: Biljettyp

en: Ticket Type:
sv_SE: Biljettyp:

en: Ticket header image
sv_SE: Biljetthuvud bild

en: Ticket history:
sv_SE: Biljetthistorik

en: Ticket type was moved to <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a> from <a href="%3$s" target="_blank">%4$s</a>
sv_SE: Biljettypen flyttades till <a href="%1$s" target="_blank">%2$s</a> från <a href="%3$s" target="_blank">%4$s</a>

en: Tickets
sv_SE: Biljetter

en: Tickets are no longer available.
sv_SE: Biljetter är inte längre tillgängliga.

en: Tickets are not yet available.
sv_SE: Biljetterna har inte släppts ännu.

en: Tickets could not be moved: there was an unexpected failure during reassignment.
sv_SE: Biljetterna kunde inte flyttas: det uppstod ett oväntat fel under omplacering.

en: Today
sv_SE: Idag

en: Tokelau
sv_SE: Tokelauöarna

en: Trinidad and Tobago
sv_SE: Trinidad och Tobago

en: Tunisia
sv_SE: Tunisien

en: Turkey
sv_SE: Turkiet

en: Turks and Caicos Islands
sv_SE: Turks- och Caicosöarna

en: Type:
sv_SE: Typ:

en: Type:
sv_SE: Typ:

en: Ukraine
sv_SE: Ukraina

en: Undo
sv_SE: Ångra

en: Undo Check in
sv_SE: Ångra incheckning

en: Unique System Info Key Generated
sv_SE: En unik nyckel för systeminformation är genererad

en: United Arab Emirates
sv_SE: Förenade Arabemiraten

en: United Kingdom
sv_SE: Storbritannien

en: United States
sv_SE: USA

en: United States Minor Outlying Islands
sv_SE: Förenta staternas avlägset belägna öar

en: Unknown or not set
sv_SE: Okänt eller inte satt

en: Unlimited
sv_SE: Obegränsat

en: Update %s
sv_SE: Uppdatera %s

en: Update now to version %s.
sv_SE: Uppdatera till version %s nu.

en: Upgrade Plugin
sv_SE: Uppgradera tillägg

en: Valid Key! Expires on %s
sv_SE: Giltig nyckel! Går ut den %s

en: Viet Nam
sv_SE: Vietnam (Socialistiska republiken Vietnam)

en: View
sv_SE: Visa

en: View %s
sv_SE: Visa %s

en: View Attendees
sv_SE: Visa deltagare

en: View order
sv_SE: Visa order

en: View your %s
sv_SE: Visa dina %s

en: Virgin Islands (British)
sv_SE: Jungfruöarna (Brittiska)

en: Virgin Islands (U.S.)
sv_SE: Amerikanska Jungfruöarna

en: Wallis and Futuna Islands
sv_SE: Wallis- och Futunaöarna

en: Warnings and errors
sv_SE: Varningar och fel

en: We Need Your Help
sv_SE: Vi behöver din hjälp

en: We hope our plugin is helping you out.
sv_SE: Vi hoppas vårt tillägg är dig till hjälp.

en: Welcome to Event Tickets
sv_SE: Välkommen till Event Tickets

en: Welcome to Event Tickets!
sv_SE: Välkommen till Event Tickets!

en: Western Sahara
sv_SE: Västsahara

en: When will ticket sales occur?
sv_SE: När kommer biljettförsäljningen att ske?

en: WordPress
sv_SE: Wordpress

en: Yemen
sv_SE: Jemen

en: Yes
sv_SE: Ja

en: You are running Version %s and deserve a hug :-)
sv_SE: Du kör version %s och förtjänar en kram :-)

en: You are up to date!
sv_SE: Du är uppdaterad!

en: You can always check the status of your licenses by logging in to %1$syour account on theeventscalendar.com%2$s.
sv_SE: Du kan alltid kolla statusen för dina licenser genom att logga in på %1$sditt konto på theeventscalendar.com%2$s.

en: You can optionally focus on a specific post type:
sv_SE: Du kan valfritt välja att fokusera på en specifik inläggstyp:

en: You can use Screen Options to select which columns you want to see. The selection works in the table below, in the email, for print and for the CSV export.
sv_SE: Du kan använda visningsval för att välja vilka kolumner du vill visa. Valen gäller tabellen nedan, i e-post, för utskrifter och för CSV-export.

en: You confirmed you will not be attending %s
sv_SE: Du bekräftade att du inte kommer att delta i %s

en: You don't have permission to do that.
sv_SE: Du har inte behörighet att göra det.

en: You have %s for this %s.
sv_SE: Du har %s för denna %s.

en: You have selected %1$s ticket for %2$s. You can move it to a different ticket type within the same event, or to a different event. | You have selected %1$s tickets for %2$s. You can move them to a different ticket type within the same event, or to a different event.
sv_SE[0]: Du har valt %1$s biljett till %2$s. Du kan flytta den till en annan biljettyp på samma evenemang, eller till ett annat evenemang.
sv_SE[1]: Du har valt %1$s biljetter till %2$s. Du kan flytta dem till en annan biljettyp på samma evenemang, eller till ett annat evenemang.

en: You have specified a range of attendees that are managed by different providers. It is not currently possible to move these together.
sv_SE: Du har angett ett antal deltagare som hanteras av olika leverantörer. Det är för närvarande inte möjligt att slå ihop dessa.

en: You must first select one or more tickets before you can move them!
sv_SE: Du måste först välja en eller flera biljetter innan du kan flytta dem!

en: You must have JavaScript activated to purchase tickets. Please enable JavaScript in your browser.
sv_SE: Du måste ha JavaScript aktiverat för att köpa biljetter. Vänligen aktivera JavaScript i din webbläsare.

en: You need to select a user or type a valid email address
sv_SE: Du måste välja en användare eller ange en giltig e-postadress

en: You need to upgrade!
sv_SE: Du behöver uppdatera!

en: You've requested a non-existent tab.
sv_SE: Du har begärt en icke-existerande flik.

en: Your RSVP has been received! Check your email for your RSVP confirmation.
sv_SE: Ditt svar har tagits emot! Kontrollera din e-post för din svarsbekräftelse.

en: Your form had the following errors:
sv_SE: Ditt formulär hade följande fel:

en: Your system information will only be used by the Modern Tribe support team. All information is stored securely. We do not share this information with any third parties.
sv_SE: Din systeminformation kommer endast att användas av supportteamet Modern Tribe. All information lagras säkert. Vi delar inte denna information med någon tredje part.

en: Your tickets
sv_SE: Dina biljetter

en: Your tickets from %s
sv_SE: Dina biljetter från %s

[ctx: attendee event actions]
en: Edit
sv_SE: Redigera

[ctx: attendee event actions]
en: View
sv_SE: Visa

[ctx: attendee export]
en: Customer Email Address
sv_SE: Kundens e-postadress

[ctx: attendee export]
en: Customer Name
sv_SE: Kundens namn

[ctx: attendee export]
en: Order ID
sv_SE: Order-ID

[ctx: attendee export]
en: Order Status
sv_SE: Orderstatus

[ctx: attendee export]
en: Ticket #
sv_SE: Biljett #

[ctx: attendee screen bulk actions]
en: Move
sv_SE: Flytta

[ctx: attendee screen summary]
en: Attendees By Ticket
sv_SE: Deltagare per biljett

[ctx: attendee summary]
en: Checked in:
sv_SE: Incheckad:

[ctx: attendee summary]
en: Deleted Attendees:
sv_SE: Raderade deltagare:

[ctx: attendee summary]
en: Going:
sv_SE: Kommer:

[ctx: attendee summary]
en: Not Going:
sv_SE: Kommer inte:

[ctx: attendee summary]
en: Total RSVPs:
sv_SE: Totalt antal svar:

[ctx: attendee table]
en: Check in
sv_SE: Checka in

[ctx: attendee table]
en: Hide history
sv_SE: Göm historik

[ctx: attendee table]
en: Primary Information
sv_SE: Primär information

[ctx: attendee table]
en: Security Code
sv_SE: Säkerhetskod

[ctx: attendee table]
en: Ticket
sv_SE: Biljett

[ctx: attendee table]
en: View history
sv_SE: Visa historik

en: attendees
sv_SE: deltagare

en: based on %s version
sv_SE: Baserat på %s version

[ctx: form heading]
en: RSVP
sv_SE: Svara

[ctx: formatted plugin list]
en: %1$s and %2$s
sv_SE: %1$s och %2$s

[ctx: import type]
en: RSVPs
sv_SE: Svar

en: list of available functions
sv_SE: lista med tillgängliga funktioner

[ctx: list view buy now ticket button]
en: Buy Now!
sv_SE: Köp nu!

[ctx: list view rsvp now ticket button]
en: RSVP Now!
sv_SE: Svara nu!

[ctx: list view stock sold out]
en: Sold out
sv_SE: Utsåld

[ctx: move tickets dialog]
en: &laquo; Back
sv_SE: &laquo; Tillbaka

[ctx: move tickets dialog]
en: Next &raquo;
sv_SE: Nästa &raquo;

[ctx: move tickets dialog]
en: Please be patient while your request is processed&hellip;
sv_SE: Vänligen vänta medan din förfrågan bearbetas och&hellip;

[ctx: moved tickets success message fragment]
en: assigned to %s
sv_SE: tilldelad %s

[ctx: moved tickets success message fragment]
en: moved to %s and
sv_SE: flyttad till %s och

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
sv_SE: med funktionsnamn:

[ctx: not available]
en: n/a
sv_SE: Inte tillgänglig

en: or
sv_SE: eller

[ctx: order status label]
en: Payment status:
sv_SE: Betalningsstatus:

[ctx: order status label]
en: RSVP
sv_SE: Svar

[ctx: order status label]
en: RSVP:
sv_SE: Svar:

en: our support forums
sv_SE: våra supportforum

[ctx: post type label]
en: RSVPs
sv_SE: Svar

[ctx: row action]
en: Check In
sv_SE: Checka in

[ctx: row action]
en: Delete
sv_SE: Radera

[ctx: row action]
en: Move
sv_SE: Flytta

[ctx: row action]
en: Undo Check In
sv_SE: Ångra incheckning

[ctx: the final separator in a list of two or more items]
en:  and
sv_SE: och

en: these instructions
sv_SE: dessa instruktioner

[ctx: ticket stock message (cancelled stock)]
en: %1$d Cancelled
sv_SE: %1$d avbruten

[ctx: ticket stock message (pending stock)]
en: %1$d Awaiting Review
sv_SE: %1$d Väntar på granskning

en: unknown date
sv_SE: okänt datum

en: version data missing from override
sv_SE: versionsdata saknas från överskrivningen
